Švýcarsko, jak ho musíte poznat

Na vrchol i na dně

Švýcarsko si vyberete jako svůj cíl cesty většinou pro to, abyste se přesvědčili, jestli to tak opravdu je, to co se o Švýcarsku říká. Švýcarsko je přece bohaté, čisté, má výbornou čokoládu, nože a vlaky jezdí v ukrutné výšce a to prosím na čas. Ano, vše tu klape jak švýcarské hodiny a báječně je tu jak v zimě, tak v létě.

Zermatt; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Navštívit Švýcarsko se vyplatí vícekrát. Za jeden poznávací zájezd s průvodcem stihnete několik měst, vyjet si lanovkou na kopce, trochu té turistiky. Byla by škoda si neprohlédnut města a hory podrobněji. Začátek zájezdu můžete začít i v sousedních státech Švýcarska – Lichtenštejnsko a nebo ve francouzském Chamonix u Mont Blancu (nejvyšší horou Evropy).

Ve Švýcarsku se budete pohybovat ve výškách

V programu jsou pro vás skvosty jako Bernské Alpy – s ledovými vrcholy Eiger, Mönch a Jungfrau. Zde se možnost vyjet lanovkou na Jungfraujoch, nejvýše položené železniční nádraží v Evropě s výhledem na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher. Další z pohoří jsou Walliské Alpy, kde je nejznámější středisko Zermatt a nejfotogeničtější hory Matterhorn a Monte Rosa.

Monte Rosa; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Ve Švýcarsku se budete pohybovat po hladině

Jezera kam oko dohlédne. Švýcarsko nemá moře, ale leží mezi nádhernými jezery – Ženevským a Bodamským. Výlety turistů směřuji do těchto míst i díky městům zde postaveným. Snad každé významnější město má své jezero. Pastvou pro oko je u ženevského jezera (leží na hranicí s Francií) město Ženeva a na opačné straně město Lausanne a Montreux – z Montreux se podnikají výlety na nedaleký gotický hrad Chillon a nebo ozubenou železnicí na vyhlídku Rochers de Naye. Projeďte se po jezeře a vyfoťte se u památníku Freddieho Mercuryho, který zde trávil poslední měsíce života.

Bodamské jezero na severu Švýcarska leží na hranici s Německem a Rakouskem. Nejvýznamnějším městem a nám velice dobře známým je město Kostnice, kde byl 6.7.1415 upálen Jan Hus. A o rok později Jeroným Pražský.

Cesty vedou vlakem. Ano i celé Švýcarsko můžete poznat z kupé vlaku, nabídka zájezdů zde

Luzern; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Walliské Alpy

    Po Savojských Alpách jsou Walliské Alpy druhou nejvýznamnější oblastí. Patří do skupiny Vnitřních krystalických Alp představují nejvíce zaledněnou alpskou skupinu.
  • Tignale nahlíží na jezero až z mraků

    Městečko usazené na náhorní plošině s nádherným výhledem na jezero Lago di Garda ve výšce 500 - 600 metrů. Tignale nabízí relativně klidné ubytování bez lidí, v samém srdci národního parku Alto Garda Bresciano.
  • Počasí Lago di Garda

    Jezero ledovcového původu - Lago di Garda je vzdálené z Prahy asi 800 kilometrů (10 hodin cesty autem)a je největším a nejkrásnějším v Itálii.